Rama: Sot nis lehtësimi i masave, por ka edhe burg për shkelësit (FOTO LAJM)

Kryeminstri Edi Rama ka publikuar sot disa pamje nga tregjet në Tiranë, ku shihet se qytetarët janë ndërgjegjësuar dhe po rrezpektojnë masat e marra nga qeveria.

Kryeministri thekson edhe një herë se sot pritet të dalin masat lehtësuese, por njëkohësisht paralajmëron se do rriten ndëshkimet, ku sikundër është raportuar edhe më herët, një prej masave do jetë dhe burg.
Postimi i Ramës

🔴 MIRË👍
🔴 VETËM DISIPLINIMI I PLOTË KËTË JAVË NA HAP SHTEGUN PËR LEHTËSIMET ME PIKATORE
🔴 BRENDA DITËS SOT GATI RRITJA E NDËSHKIMEVE, QË I HAP RRUGË LEHTËSIMEVE SHKALLË-SHKALLË NË VIJIM


Shtuar 6.04.2020 09:29