Rama sherr me gazetarin: Nuk të njoh kush je, Fevzo ku i gjen këta?

Rama sonte ka qenë i ftuar në emisionin “Opinion” për të folur vetëm për operacioonin e tij propagandistik me emrin që ja ka vënë vetë, “Kap ça të kapësh”, përballë disa gazetarësh kryesisht të kronikës së zezë.

Rama sulmoi në mënyrë arrogante gazetarin Ervis Iljazaj, duke i thënë se nuk e njeh dhe se nuk ka nivel.

Edi Rama: S’të njoh fare se kush je [i drejtohet Iljazajt]. Kisha shpresë se do ishe ndonjë i mençur. Barra e provës i kalon të akuzuarit kur bëhet fjalë për mafiozët. Fevzo ku i gjen këta? Do e ngresh nivelin?

Ervis Iljazaj: Nivelin tim nuk e çertifikoni ju, por e kanë çertifikuar profesorë me mjekërr tek gjuri. Ma kanë certifikuar të tjerët.

Filozofia juaj, është prishje e parimeve të shtetit të së drejtës, ku barra e provës bie mbi të akuzuarin.


Shtuar 13.02.2020 21:21