Plas “flluska” e SPAK-ut, 2 nga komisionerët që morën urdhërarrest kanë ndërruar jetë

Nuk ka kaluar pa komente, vendimi i SPAK për të lëshuar 22 urdhër arreste të bujshme, ku mes tyre ishin edhe komisionerë në lidhje me dosjen 339.

Por ditën e sotme është zbuluar një e papritur.

Ndërsa policia ka shkuar për të ekzekutuar urdhër arrestet, rezulton se dy prej tyre kanë ndërruar jetë.

Bëhet fjalë për komisionerët Kasem Lala dhe Basir Bregu për të cilën Prokuroria e Posaçme kërkoi arrestimin në kuadër të dosjes 339 për zgjedhjet në Durrës. Dy komisionerët të cilët kanë ndërruar jetë nuk janë çregjistruar nga familjarët e tyre.


Shtuar 29.07.2020 08:54