Ministri austrialian preket me koronavirus: U zgjova me dhimbje fyti dhe temperaturë

Nuk janë të pakta figurat politike në botë që janë prekur nga koronavirusi.

Ministri i Punëve të Brendshme i Australisë, Peter Dutton, eshte prekur nga koronavirusi. Lajmin e ka dhene vete ai, permes nje postimi qe ka bere ne llogarine e tij ne Tëitter.

Dutton shkruajti per gjithe ndjekesit e tij se ishte zgjuar sot me “temperaturë dhe dhimbje të fytit”.

“Menjëherë kam kontaktuar departamentin e shëndetësisë”, shkruan ai, teksa i ka bere me dije shenjat dhe shqetesimin.

Pas kesaj, mesohet se ai eshte shtruar ne spital.


Shtuar 13.03.2020 09:52