Manastirliu vjen me një tjetër apel pas shtimit të frikshëm të rasteve me koronavirus

Prej ditësh vendi ynë po “kërcënohet” na një shkallë e lartë infeksioni. Ditën e sotme ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar 71 raste të reja dhe një viktimë, duke çuar bilancin e humbjeve në 44.

Lidhur me këto shifra, ka reaguar dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila i jep këshilla qytetarëve që të respektojnë rregullat pasi është mënyra e vetme për të mpòshtur sèmundjen.

Reagimi i Mansastirliu:

Më e keqja nuk do të vijë vetëm nëse secili prej nesh tregon kujdes në përditshmëri! ‼️#RespektoniRregullat🙏🏼 ↔️Ruani distancën 1.5 metër 😷Mbani maskë/barriera mbrojtëse kur nuk është e mundur të ruhet distanca 🧼Lani shpesh duart 🧴Dezinfektoni ambientet

#Mbroni veten dhe të afërmit tuaj! Vetëm duke treguar kujdes, mundemi ta mposhtim Covid-19! #RuaniShëndetin #BASHKË #TëShpëtojmëSisteminShëndetësor


Shtuar 21.06.2020 11:06