Lefter Maliqi “tall” Ramën pas dështimit të mbledhjes së Këshillit: Hiqe maskën o ditëzi!

Pas dështimit të mbledhjes së Këshillit Politik, ka reaguar deputeti i opozitës Lefter Maliqi ka sulmuar kryeministrin Rama.

Maliqi nuk e ka kursyer ironinë ndaj kryeministrit për të cilin thotë se i merret goja pasi i premtoi Rilindje shqiptarëve, por i dha republikën e drogës.

“Hiqe maskën o ditëzi se të doli boja kudo. Po të tërheqin zvarrë me poshtërsitë që i ke bërë vendit dhe tradhëtinë që i ke bërë kombit…”

Shkrimi i plotë i Maliqit:

Ramziu i sterrosur i nxire pas mbledhjes shoë te keshillit politik.Haha thote opozita parlamentare ka rendesi,perfaqeson disa parti,cthua o ditezi,ku ka opozite parlamentare,ka vetem shtojce te Rilindjes tende si sekt kriminal, leri filmat voto marreveshjen e 5 Qershorit ne Rezidencen Amerikane se te doli boja nga Nderkombetare.

Betejen e ke me shqiptaret qe i mashtrove me tepsin dhe timonin,e ke me opoziten legjitime PD, LSI, PDIU, PBDNj, PR, PAA.

Mbete i vetem plaku Mere po te merret goja,sa poshte ke rene,do te mbash peng Gjykaten Kushtetuese,se do te vesh ne zgjedhje me bashkite moniste te kapura dhe institucionet e krimin e kapur madje per tia arritur qellimit po aktron ,mund te kerkosh dhe mocion mosbesimi ta cosh vendin ne zgjedhje te parakohshme ne vjeshte me bashkite moniste,krimin,oligarket,drogen,institucionet e kapura.

Por cfaredo intrige,prapaskene te besh fundi te pret o i mjere. Ske pare gje akoma tani te pret humnera per ligesit, mashtrimet, vjedhjet, varferimin, abuzimet, kercenimet, shantazhet, burgosjet, kanosje, cpopullimin etj qe u ke bere shqiptareve.

Bir bir ste mori mire, te goditi mu ne brinje. Premtove Rilindjen por u dhurove Shqiptareve Republiken e droges,Tao taos,Mamices,Leshit,Gjinos dhe aktrimit e mashtrimit te peshtire. Rrite borxhin publik por borxhi qe u ke shqiptareve ske per ta lare kurre o i pabese.

Hiqe masken o ditezi se te doli boja kudo.Je bere si Kanan Tafili i maskuar tek fimi ” Shtigje Lufte” ku e terhoqen prej hunde por me c’shoh ty do te terheqin zvarr me poshtersite qe i ke bere vendit dhe tradhetin qe i ke bere kombit”


Shtuar 20.07.2020 15:56