Koronavirusi në Itali, 78 viktima dhe 397 raste të reja

Autoritetet shëndetësore në Itali kanë raportuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 78 pacientë të shtruar në spitalet e vendit.

Me këto të dhëna, ka shkuar në 32 mijë e 955 numri i viktimave që prej fillimit të pandemisë.

Sa i përket avancimit të virusit, bëhet e ditur se numrit të të prekurve i janë shtuar edhe 397 raste të reja.

Sakaq, të infektuarit janë 230 mijë e 555, ndërsa aktivë 52 mijë e 942.

Lajm i mirë në radhët e të shëruarve, ku deri tani e kanë fituar betejën me koronavirusin 144 mijë e 658 të infektuar.


Shtuar 26.05.2020 16:19