Isa Mustafa godet Vjosa Osmanin për deklaratat egoiste të saj

Isa Mustafa ka kritikuar qasjen e Vjosa Osmanit në raport me Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Duke komentuar deklaratat e nënkryetares së LDK-së në lidhje me situatën e saj brenda partisë, kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se asnjë funksionar i partisë nuk mund të veprojë me qasje vetjake.

Mustafa ka deklaruar sot për Gazetën Express se LDK-ja funksionon vetëm me mirëkuptim mes anëtarëve dhe solidaritet të brendshëm.

“LDK është një organizim vullnetar i njerëzve që kanë përqafuar një ide politike të qendrës së djathtë, që funksionon me rregulla të formuluara në Statutin e LDK-së. LDK nuk funksionon me logjikën e misionarëve, ‘unë dhe populli’; ‘unë dhe zoti’, por me mirëkuptim dhe solidaritet të brendshëm. Prandaj, fuqia jonë qëndron në besimin në LDK dhe në respektimin e LDK-së”, ka thënë Mustafa, në një reagim ndaj deklaratave të Vjosa Osmanit.

Diskursi në publik i Vjosa Osmanit, tash e një kohë përmban raportin e saj me qytetarët e Kosovës. Të hënën, Osmani tha se vetëm qytetarët e Kosovës mund t’ia tregojnë asaj derën kur u pyet për mundësinë që LDK-ja t’ia tregojë asaj derën.


Shtuar 26.05.2020 16:13