Iu lut stafit ti mbanin djalin në spital, pak orë më vonë vdes nga meningjiti

Një nënë e dëshpëruar iu lut stafit të spitalit t’ia mbanin foshnjen për kujdes mjekësor, disa orë pasi vdiq nga meningjiti dhe sepsisi.

Muna Aburizeq nga Manchester u këshillua të telefononte një ambulancë pasi i thanë që temperatura e vogëlushit 3-muajsh Mohammed Aldmour ishte ngritur dhe ngjyra e buzëve ishte bërë blu.

Kur nëna dhe djali arritën në spitalin Tameside, Muna Aburizeq i tha se djali kishte ftohtë dhe e kishin dërguar në shtëpi pavarësisht kërkesës që i bëri stafit mjekësor që ta mbanin se djali “nuk ishte sëmurë”.

Pasi u kthyen në shtëpi, gjendja e Mohammed u përkeqësua dhe nëna e dërgoi sërish në spital atë natë.

Ai vdiq nga meningjiti dhe sepsisi pak më vonë. /albeu.com/


Shtuar 14.01.2020 15:33