Ishin me pushime, 40-vjeçari shqiptar del i pajetë nga pishina në Itali

Një 40-vjeçar me origjinë shqiptare humbur jetën mbrëmjen e kaluar pas një rënie në pishinën në një hotel-rezidencë në Lido di Savio, në brigjet e Ravenna.

Episodi ndodhi rreth orës 11:00, kur burri, ende i paidentifikuar i cili ishte pranë pishinës me disa familjarë dhe miq, u zhyt duke dalë i pajetë nga uji.

Ishin të kota të gjitha përpjekjet për ta mbajtur në jetë 40-vjeçarin. Sipas hipotezave të para, vdekja mund të lidhej me një dëmtim të kokës.

118 operatorët dhe Karabinierët nga stacioni i afërt Savio ndërhynë në vend për të hetuar dhe shkaqeve dhe rrethanave të ngjarjes.

Mediat italiane raportojnë se viktima është një turist me origjinë shqiptare që banon përkohësisht në Carugate, në zonën e Milanese, dhe një mysafir i strukturës ku ndodhi tragjedia, hoteli Koko në Lido di Savio.

Burri ishte me pushime me disa anëtarë të familjes duke përfshirë edhe gruan e tij. Hipoteza kryesore e vdekjes konfirmoi, përkatësisht që ai goditi kokën në një zhytje.


Shtuar 9.08.2020 15:17