GREQI/ Shkon në 79 numri i viktimave nga Covid-19

Ka shkuar nw 79 numri i viktimave prej koronavirusit në Greqi, të cilët nuk ju kanë mbijetuar dot komplikimeve të virusit të rrezikshëm.

Mes viktimave 56 janë meshkuj dhe 23 femra.

Ndërkohë në total numri i të prekurve nga Covid-19 ka shkuar në 1755.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shtuar 20 raste të reja të të infektuarve të konfirmuar.


Shtuar 6.04.2020 16:04