Infektohen me koronavirus 3 policë në Kosovë

Në veriun e Kosovës koronavirusi ka prekur edhe 3 policë.

Mësohet se dy nga policët e infektuar janë në Zveqan dhe një në Mitrovicë.

Deri më tani, në Kosovë numri i të prekurve me koronavirus ka shkuar në 145 persona, përfshirë edhe dy policë të Kosovës dhe një ushtar.

Ndërsa 23 pacientë në Kosovë janë shëruar nga covid-19 ndërsa kanë vdekur 3 persona./


Shtuar 6.04.2020 15:57