Fevziu ia thotë në sy Ramës: Mos na krahaso kohët, si maskat e tua të skaduara

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme gjendet i ftuar tek Blendi Fevziu në “Opinion”.

Teksa po akuzonte Partinë Demokratike për deklaratën e tyre të fundit për mos pagesën e qerave nga shtetasit shqiptarë më qera, Rama është përplasur me Fevziun.

Kryeministri deklaroi se nuk mund të anullohen PPP pasi me anë të tyre sigurohen shërbime të rëndësishme për shqiptarët duke deklaruar se :

“Me anë të PPP-së, shqiptarët kryejnë operacione me mjete bashkëkohore dhe të sterilizuara, jo si në kohën e atyre…”

Në këtë moment, Fevziu e ndërpreu kryeministrin Rama duke i kujtuar maskat e skaduara të hedhura në treg…

“Mjetet si maskat e juaja të skaduara që i hodhët në treg…” /albeu.com/


Shtuar 2.04.2020 19:47