Yuri Kim bën deklaratën e nxehtë dhe paralajmëron hapur Ramën e Bashën

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri Yuri Kim ka bërë një paralajmërim të “nxehtë” në Twitter për liderat e politikës në Shqipëri.

Kim shkruan se liderat politikë do të mbajnë përgjegjësi për të gjithë kandidatët e tyre në garën elektorale të vitit 2021.

“Paralajmërim: Ndërsa partitë përgatiten për zgjedhje, liderët do të mbajnë përgjegjësi për ata që garojnë nën flamurin e tyre. Ju lutemi vini kandidatët tuaj – mos i fyeni votuesit, mos e dëmtoni demokracinë, mos nxitni korrupsionin.”, shkruan Kim ne Tëitter. /albeu.com/


Shtuar 22.07.2020 14:55