Tërmeti lëkund Shqipërinë

Një termet sapo ka lëkundur sërish Shqipërinë.

Lëkundjet e forta janë ndjerë në Tiranë dhe në Durrës.

Mësohet se tërmeti ka qënë 3.3 ballë i shkallës righter.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në zonën e Hamallajt në Durrës, e cila ka pasur disa lëkundje muajt e fundit.

Lëkundja është ndjerë edhe në Tiranë.


Shtuar 27.04.2020 20:18