Tërmeti i fuqishëm 6.8 i shkallës rihter godet Turqinë

Turqia po gjendet në një gjendje paniku për shkak të lëkundjeve të tërmetit.

Një tërmet me magnitutë 6.8 i shkallës rihter ka rënë vetëm pak minuta në Turqi.

Sipas CNN në Turqi, epiqendra është shënuar në rrethin Sivrice të Elazig në orën 20:55 me orën lokale dhe është ndjerë në shumë qytete të tjera.

Autoritetet thanë se ekipet kanë filluar punën në terren dhe po ndjekin zhvillimet.

“Deri tani nuk ka asgjë për t’u frikësuar”, tha kryetari i bashkisë së Elazig.

Rikujtojmë se dy ditë më parë Turqia është goditur sërish nga një tërmet i fuqishëm prej 5.6 i shkallës rihter, me epiqendër në Izmir. /albeu.com/


Shtuar 24.01.2020 18:12