Sillet me urgjencë në karantinë një i dyshuar me koronavirus

Një tjetër i dyshuar për korovirus ka mberritur në Spitalin Infektiv në QSUT, spital i kthyer në karantinë.

Burimet bëjnë me dije se në autoambulancë ndodhet një person i dyshuar i infektuar me koronavirus.

Nga auutomjeti ka dalë fillimisht mjekë të personelit të pajisur me vjeshje të posaçme speciale dhe më pas një person i dyshuar me Covid-19.

Deri më tani sipas raportimeve në Shqipëri janë 23 persona të infektuar me COVID-19, ndërsa një 73 vjeçare ka ndërruar jetë në Durrës. /albeu.com/


Shtuar 12.03.2020 19:11