Ëndrra e çdo vajze, mësoni si të dukeni të bukura edhe pa make up

Çdo grua posedon një joshje natyrale dhe bukuri që i ndihmojnë asaj të duket e mahnitshme gjithmonë.

Bukuria e vërtetë nuk ka nevojë për grim për tu vlerësuar. Për të krijuar një imazh të përsosur, gjithçka që duhet të bëni është të shtoni disa hile të dobishme, transmeton Telegrafi.

Bright Side ofron disa këshilla se si ta bëni veten më tërheqëse pa humbur kohë dhe para!

Përmirësoni ngjyrën e fytyrës
Për ta bërë lëkurën tuaj të fytyrës të duket më e shëndetshme, përdorni çaj kamomili. Merrni një lugë gjelle kamomili të farmacisë, shtoni një gotë ujë të nxehtë dhe lëreni të vloj për 30 minuta. Në fund, shtoni një lugë çaji mjaltë. Pini në gllënjka të vogla çdo ditë para mëngjesit për dy javë.

Lyeni duart
Për ta bërë lëkurën e duarve tuaja të butë, merrni një sasi të vogël kremi ​​duarsh dhe përzieni atë me një sasi të vogël uthulle. Aplikoni vajin çdo mbrëmje para gjumit për dy javë.

Forconi dhe zbardhni thonjtë
Për t’i bërë thonjtë tuaj të duken të shëndetshëm dhe të bukur, gjithçka që duhet të bëni është të lani gishtat në lëng limoni. Pritini një limon në gjysmë dhe përdorni secilën gjysmë si një legen i improvizuar për të zhytur gishtat. Për rezultate më të mira, lërini thonjtë tuaj të zhyten në lëng për 15 minuta.

Hidratoni buzët e thara
Përzieni sasi të barabarta të salcës së kosit dhe lëngut të karotës. Aplikojeni përzierjen në buzët tuaja dhe lëreni të qëndrojë për shtatë minuta. Lani buzët më pas.

Zbardhni dhëmbët
Thërrmoni disa tableta të aktivizuar me qymyr. Lyeni dhëmbët me pluhurin. Një këshillë: duhet të blini një furçë dhëmbësh të veçantë për këtë!

Hiqni rrathët e zinj nën sytë tuaj
Dy pambuk të sheshtë dhe të rrumbullakët zhytni në një gotë qumësht të ftohtë, dhe më pas vendosini vetëm poshtë syve tuaj. Kjo me të vërtetë funksionon!

Bëni lëkurën e ndritshme dhe të shëndetshme
Kombinimi i sheqerit dhe domates bën një pastrim të mahnitshëm të fytyrës. Do të largojë qelizat e vdekura të lëkurës dhe do t’i japë lëkurës tuaj një shkëlqim të shëndetshëm. Pritini një domate në feta, dhe spërkatni pak sheqer në të. Fërkoni butësisht lëkurën tuaj me të në lëvizje të vogla rrethore. Lëreni të qëndrojë për 10 minuta dhe lani me ujë. Përsëriteni procedurën 3-4 herë në javë.


Shtuar 12.03.2020 19:10