Shtohet numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri

Ka shkuar në 186 numri i të prekurve nga koronavirusi në vend, teksa numri i viktimave 8.

Ministria e Shëndetësisë konfirmon se gjatë 24 orëvë të fundit janë testuar 102 personga nga të cilët janë konstatuar 12 raste të reja.

Ministria bën sërish thirrje për çdo qytetar të telefonojë në nr 127 për çdo shqetësim dhe mos paraqiten menjëherë në spital.
vijon…


Shtuar 27.03.2020 10:28