Dashuri e re Meta-Rama, flet Kryemadhi: Gjendet në momente të këqija

Ditët e fundit analistë dhe opinionistë kanë folur për një “dashuri Rama-Meta”, të cilën kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi e ka cilësuar si një histori qesharake, dhe “aludime të Ramës në momentet e tij më të këqija”.

Teksa thekson se ajo që ka rëndësi tashmë është depresioni ekonomik i Shqipërisë.

“Për politikë, unë më Ilirin, përsa i përket vendimeve të LSI mbajmë qëndrime komplet të kundërta. Për sa i përket kodit penal e kam bërë të qartë, nuk e njoh sepse nuk njoh asnjë vendim të atij Parlamenti që ka vetëm 82 deputetë legjitimë.

Njerëzit mund të aludojnë dhe të bëjnë çfarë të duan. Pas çdo aludimi të zotit Rama për zotin Basha dhe zotin Meta vjen gjithmonë kur është shumë keq dhe nuk di çfarë të bëjë.

Në vend që shqiptarët të thonë kush e mori rrogën e luftës? Thotë që 59 mijë shqiptarë morën rrogën e luftës, po kush e mori pagën e luftës, I dimë ne emrat, dhe nga sa morën? Pse si bëjnë publike pse si bëjnë transparente? Kush janë bizneset që u ndihmuan me grantet nëpër sistemet bankare shqiptare dhe çfarë përfaqësojnë këto biznese.

Por do merren a ka dashuri midis Metës edhe Bashës, a ka dashuri midis Ramës dhe Bashës, këto historitë qesharake. Merruni me depresionin ekonomik që do të pushtojë Shqipërinë.

Kështu që është humbje kohe dhe mos u merrni shumë dhë ju me këto po merruni investigoni se cdo bëjë Rama dhe sa përqindje e sipërfaqes së gjelbërt është kanabis dhe sa është mbjellje speca dhe domate nga shqiptarët për eksport”, tha Kryemadhi ne nje lidhje me Skype ne TVT ne emisionin ‘Fokus’.
Kryemadhi komenton deklaratat për një “dashuri Rama-Meta”: Kur kryeministri është shumë keq dhe nuk di çfarë të bëjë…


Shtuar 6.05.2020 19:33