Berisha zbardh skandalin në Lezhë: Eduart Ndreca me fisin menaxhojnë tokën

Ish-kryeministri Berisha ka denoncuar plantacionet e drogës në Lezhë.

Duke përmendur edhe emra, ai tregon lidhjet e ngushta të trafikantëve me zyrtarët e shtetit.

I ashtëquajturi qytetari digjital, e informon Berishën se është banor i fshatit Fregen, në rrethin e Lezhës.

Ai ka shprehur shqetësimin, pasi ka filluar mbjellja e kanabisit në masë. Sipas tij, toka është mbjellë me fidanë nga Eduart Ndreca.

Ky i fundit, në muajin janar të këtij viti ka marrë “frerët” e PS në Lezhë. Ai është kryetari i emëruar i PS në Lezhë dhe njëkohësisht kryetar i qarkut Lezhë.

Duke iu referuar denoncimit të qytetarit digjital, kjo tokë me lëndë narkotike menaxhohet nga i gjithë fisi.

Statusi:

Denoncon plantacionet e droges ne Lezhe, Kashnjet!

Lidhje te ngushta te trafikante e me narkozyrtaret dhe narkopolicine.

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje Z Berisha

Un ce po ju shkruaj jam nje banor i fshatit fregen te njesis kashnjet.Jam shum i shqetesuar dhe i zhgenjyer nga kjo situat ce po ndodh ne njesin tone,ka filluar mbjellja e kanabisit ne mase nga keto kelysht e kuq, jan mbjell afro 70 mi fidane nga eduart ndreca ce esht kryetari i emeruar i ps lezhe dhe njekosisht kryetar i qarkut lezhe dhe menagjohet nga i gjith fisi po ti jap dhe me emra.

Armando ndreca vellaj i eduartit ce punon tek hetimi tatimor po merret me mbielljen dhe cdo gje gjergj ndreca kshilltare ne bashki kel ndreca inspektor zone xhaxhai i eduartit,elvis ndreca i denuar per drog dhe esht i biri i policit kelit,martin ndreca polic i fnsh,gezim kola administrator i njesis i emeruar nga pjerin ndreu, mark marku me detyr shef krimesh ne ate zon kupola e policis i mbron levizin te gjith te armatosur nuk guxojm te dalim nga shpia nga terrori ce po bejn kan mbjell dhe ne sera ,kashnjet

kalivac,fregen,rras,gjobardhaj,sukagju,kalor.zoti berisha do ju dergoj info te vazhdueshme pasi keto kan mbrojtje te fort nga shteti dhe rrezikojm jeten
Ju lutem anonim


Shtuar 10.06.2020 15:18