Bënë për te Trauma 40 vjeçarin, kapen dy vëllezërit

Policia e Fierit ka arrestuar dy vëllezër të citët kanë dhunuar me mjete të forta një 40 vjeçar për motive të dobta.

Policia ka arrestuar shtetasit E. Xh., 35 vjeç dhe Sh. Xh., 40 vjeç, banues në Roskovec.

Ndërkohë, bëhet me dije se E. S., 40 vjeç, dodhet në Spitalin e Traumës Tiranë nën kujdesin e mjekëve.

Njoftimi

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan shtetasit:

E. Xh., 35 vjeç dhe Sh. Xh., 40 vjeç, banues në Roskovec.

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi për motive të dobëta, në Roskovec, kanë goditur me sende të forta shtetasin E. S., 40 vjeç, i cili ndodhet në Spitalin e Traumës Tiranë nën kujdesin e mjekëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje” e kryer në bashkëpunim.


Shtuar 29.07.2020 11:56