Aksident i trefishtë, plagosen drejtuesit e mjeteve

Një aksident i trefishtë ka ndodhur në aksin rrugor Fushë Krujë-Kamzë ku si pasojë kanë mbetur të plagosur 2 drejtues.

Ngjarja mësohët se ka ndodhur pranë fshatit Arrameras, ku njëri nga mjetet ka goditur një tjetër, dhe më pas një tjetër mjet tip Sharon, duke u lënduar dy drejtuesit.

Sipas policisë, shkak i aksidentit është humbja e kontrollit të mjetit me drejtues nga Kukësi.

Të lënduarit janë dërguar në spitalin e Fushë Krujës për mjekim, ndërsa ekspertët e pólicisë së Krujës po punojnë për zbardhjen e plotë të këtij áksidenti pranë Fushë Krujës


Shtuar 15.07.2020 12:28