VIP-at që e pranuan hapur se vuajnë nga ankthi (FOTO LAJM)

Ankthi dhe depresioni janë dy probleme të shëndetit mendor që sa vjen dhe po shënojnë një rritje edhe në vendin tonë.

Çrregullimet e ankthit zënë vendin e parë të shqetësimeve sipas mjekëve dhe shkaktarët janë të shumtë shkruan albeu.com.

Në botën e figurave të njohura televizive ka shumë raste kur të famshmit kanë treguar se kanë vuajtur nga ankthi dhe depresioni ose vuajnë.

Shumë prej tyre u është dashur të përballen me sëmundje mendore dhe kanë gjetur guximin t’i luftojnë duke folur për to.

Në galeri gjeni personazhet që e kanë shprehur hapur se vuajnë nga ankthi. /albeu.com/


Shtuar 26.01.2020 22:21