“Qëllimisht po pështyhet mbi atë vend”, Big Basta i revoltuar për muzikën shqiptare

Reperi Big Basta u shkëput disa vite më parë nga muzika për t’u zhvendosur në Zelandë të Re për t’i siguruar një jetesë më të mirë bashkëshortes Vesa Luma dhe vogëlushit Lian.

Duket se pas pothuajse 4 vitesh, reperi nuk pendohet aspak për vendimin e tij dhe duket se ka diçka për të thënë për muzikën në vendin tonë.

“3 vjet e gjys shkeputje nga muzika Shqiptare, per te ardhmen time dhe familjes sime. Qe kur te shkoj 45-50vjec tmos kerkoj per pune ne RTSH dhe te jem ne gjendje te perballoj pleqerine. Ne Shqiperi, prape pa te drejta autori, prape pa pension artistik, prape pa asnje suport nga shteti(e pate vete ne kohen me te veshtire) dhe prap me MUT e bejne duke bere kenge aspak me vlera. Qellimisht po peshtyhet mbi ate vend, turp!”, shkruan Big Basta.

Edhe Vesa e ka ripostuar këtë për të treguar mbêshtetjen e saj pa kushte ndaj bashkëshortit.


Shtuar 19.09.2020 11:15