Mbushi sot 94 vjeç, fotot e rralla të Mbretëreshës Elizabeth ndër vite (FOTO LAJM)

Mbretëresha Elizabeth feston sot 94 vjetorin e lindjes.

Ajo ka lindur në 21 prill të vitit 1926 në Londër dhe ishte vetëm 25 vjeçe kur u bë mbretëresha e Britanisë së Madhe më 6 shkurt të 1952-t, pas vdekjes së babait të saj, Mbretit George VI.

Mbretëresha dhe bashkëshorti i saj, Princ Philip, kanë katër fëmijë: Princi Charles dhe Princesha Anne, të cilët kanë lindur para se Elizabeta të bëhej mbretëreshë, dhe Princi Andrew e Prince Edward.

Me rastin e ditëlindjes së saj po ju sjellim disa foto të rralla të 94-vjeçares.

Nga fotot kur ajo ka qenë e vogël e deri te pamjet intime me familjen e saj./albeu.com/


Shtuar 21.04.2020 14:40