I zhvati me miliona dollarë ish-it, miliarderi rus padit supermodelen botërore (FOTO LAJM)

Naomi Campbell është paditur nga ish i dashuri i saj, i cili ka ngritur një proces gjyqësor shumë milionësh, duke pretenduar se ajo i detyrohet atij shumë.

Sipas dokumenteve të reja ligjore, të marra nga TMZ, ish-i Naomi, Vladislav Doronin – një biznesmen rus – pretendon se ajo nuk po pranon të paguajë para që ai i dha hua dhe po vazhdon të mbajë disa prona të tij të vlefshme.

Në dokumente, Vladislav pretendon që Naomi të refuzojë të kthejë pronën e tij personale, të cilën ai e vlerëson në më shumë se 3 milionë dollarë. Ende nuk është e qartë se sa para pretendon se i ka dhënë hua asaj.

Supermodelja filloi lidhjen me miliarderin rus që në vitin 2008, dhe ata ishin së bashku për pesë vjet përpara se të ndaheshin në 2013. Vlad shpesh i dhuroi asaj dhurata të çmueshme, duke përfshirë largimet në jahtin e tij dhe një shtëpi në formën e Syrit të Horusit në Ishullin Kleopatra në Turqi.


Shtuar 6.09.2020 08:39