PSG do ta largojë Mbappen vetëm nëse nënshkruan me Ronaldon ose Messin

Nëse Leo Messi ose Cristiano Ronaldo bien dakord të bashkohen me PSG, ekipi francez nuk do të kundërshtojë largimin e Kylian Mbappé.

Opsioni portugez është i lidhur duke pritur që Juventus të thotë çmimin e tij të shitjes. Ndërsa asgjë nuk është nënshkruar, ekipi francez ka lëvizur në ditët e fundit duke “hetuar” Leo Messin, i cili ende nuk rinovon me Barcelonën pavarësisht se ka një marrëveshje, dhe  nëse klubi katalanas nuk arrin të ekuilibrojë llogaritë e saj në javët e ardhshme të detyrohet t’i thotë lamtumirë argjentinasit, i cili mund të arrijë Parisin me kosto zero.

Reali është duke e ndjekur me kujdes situatën dhe mund të arrijë të sjellë në madrit Mbappe për një shifër 120-150 milion euro/aleu.com/

 


Shtuar 6.07.2021 13:49