EKSKLUZIVE: Naser Ziberi nuk është pozitiv me COVID-19

Ditën e sotme në rrjete sociale dhe media qarkulloi lajmi se kandidati për kryeministër shqiptar në Maqedoninë e Veriut, Naser Ziberi ishte pozitiv me COVID-19.

Kjo, pasi ky i fundit u fotografua në spitalin Sistina nga qytetarët.

Por Albeu.com mëson se Ziberi është shëndoshë e mirë dhe nuk është infektuar nga koronavirusi.

Kujtojmë këtu se ky lajm vjen vetëm një ditë para zgjedhjeve të parakohshme në Maqedoninë e Veriut duke ngjallur dyshimet se është përhapur për qëllime politike.

Naser Zyberi do të paraqitet ditën e nesërme për të dhënë votën e tij si të gjithë qytetarët e tjerë. /albeu.com/


Shtuar 14.07.2020 14:29