Keni jetuar një gënjeshtër, horoskopi ka 13 shenja

Ky lajm mund të jetë pak i vështirë për tu përballuar.

Sidomos për ju Peshoret, të cilat janë të fiksuar pas ekulibirit dhe rendit, ose për ju Luanët, që i përjetoni fort lajmet e reja, ose për Binjakët, mund të tronditen të dya palët.

Sigurohuni të jeni mirë dhe ulur pasi shenjat e horokopit kanë ndryshuar. Ajo që ju besuat prej kohësh ishte shenja juaj astrologjike mund të mos jetë shenja juaj astrologjike.

NASA dha në fillim të këtij viti në një postim në blog ku shpjegoi se kur babilonasit e lashtë krijuan zodiakun mbi 3000 vjet më parë, ata donin që datat në kalendar të korrespondonin me yjësitë e yjeve. Por, kishte 13 yje yje dhe ata po punonin me një kalendar 12-mujor. Kështu e hodhën poshtë Ofifin.

NASA gjithashtu theksoi se boshti i Tokës nuk tregon as në të njëjtin drejtim siç ndodhi kur u tërhoqën yjoritë origjinale, kështu që të gjitha shenjat tona kanë periudha të ndryshme datash gjithsesi.

“Këtu në NASA, ne studiojmë astronomi, jo astrologji. Ne nuk kemi ndryshuar asnjë shenjë të zodiakut, ne thjesht bëmë matematikën.”, u shprehën ata.

Këtu janë datat dhe shenjat më të reja astrologjike, sipas ekspertit të Astrologjisë, Kelley Rosano.

Bricjapi: 20 Janar – 16 Shkurt

Ujori: 16 Shkurt – 11 Mars

Peshqit: 11 Mars – 18 Prill

Dashi: 18 Prill – 13 Maj

Demi: 13 maj – 21 qershor

Binjakët: 21 qershor – 20 korrik

Kanceri: 20 korrik – 10 gusht

Leo: 10 Gusht – 16 Shtator

Virgjëresha: 16 Shtator – 30 Tetor

Peshorja: 30 tetor deri më 23 nëntor

Akrepi: 23 nëntor deri më 29 nëntor

Ophiuchus: 29 nëntor – 17 dhjetor (shenja e re së cilës i duhet një përshtatje në gjuhën shqipe).

Shigjetari: 17 dhjetor deri me 20 janar.

Përshtati Albeu.com


Shtuar 8.09.2020 09:13