Fshihen në thellësitë e deteve, peshkatari zbulon krijesat e pazakonta (FOTO LAJM)

Ata mund të duken si krijesa aliene, por këto gjallesa të frikshme të detit jetojnë shumë afër nesh.

Bishat misterioze të detit të thellë u kapën nga një peshkatar në veriperëndim të Rusisë, në një zonë që shkencëtarët e përshkruajnë si “zonë muzg” të oqeanit, përcjell albeu.com

Peshkatari Roman Fyodorov është bërë i famshëm në internet për krijesat e pabesueshme të detit që përfunduan në rrjetat e tij, të cilat i postoi menjëherë për ndjekësit.

Krijesat e frikshme kanë sy të ndritshëm të kuq, forma të pazakonta dhe ngjajnë më shumë me një “zombi”. /albeu.com/


Shtuar 20.09.2020 17:52