54 vjeçari tregon si është të jetosh pa organ gjenital: Disa gra s’e vrasin mendjen!

abai i dy fëmijëve ka treguar se si është të jetosh pa penis pasi ishte amputuar për shkak të kancerit – dhe ka pretenduar se disa gra ‘nuk e vrasin mendjen’.

Richard Stamp, 54 vjeç, nga Londra, i cili ka punuar si aktor dhe klloun për më shumë se 20 vjet, ishte në Kamboxhi kur zbuloi një gungë në penisin e tij në vitin 2018, shkruan DailyMail.

Pavarësisht se vuajti dy muaj dhimbje, ai u shtrua të kërkojë kujdes mjekësor para se të diagnostikohej përfundimisht me kancer dhe iu tha se do të duhej ta hiqte penisin.

54-vjeçari, të cilit marrëdhënia iu prish pas amputimit të penisit, ka vendosur të shfaqet në një dokumentar të ri të Channel 5 “Blerja e një penisi të ri”, ndërsa ai fillon një kërkim në të gjithë botën për të zbuluar mënyrat se si mund të rindërtojë organin e tij.

Ai i tha The Mirror ai shpesh është pyetur nëse mund të bëjë akoma seks, duke zbuluar:

‘Isha mirënjohës që akoma mund të orgazmoja, por më pas më duhej të punoja se si ta bëja këtë me një partner, si ta ndaja trupin tim të ri me dikë. Por disa gra “nuk e vrasin mendjen”.

Gjatë programit, ai foli për luftimet e tij me ish-partnerin e tij Angie, duke zbuluar se ai dhe Angi ishin bashkë për dy vjet para se të zbulohej kanceri i tij.

54-vjeçari, i cili ka një djalë dhe një vajzë nga një lidhje e mëparshme, tha se ai filloi të shmangte seksin para diagnozës së tij, sepse kjo i shkaktoi dhimbje.

Richard gjithashtu kujtoi momentin kur atij iu tha e gjithë penisi i tij do të duhet të amputohet nga një mjek i quajtur Dr Cox.

54-vjeçari shtoi se të dëgjosh penisin e tij do të duhej të amputohej ishte moment momenti më i keq ’i jetës së tij.

Ai vazhdoi të kërkojë një mendim të dytë në spitalin e tij lokal St George’s’s Tooting, i cili është instituti kryesor mjekësor në Evropë që merret me kancerin e penisit.

Sidoqoftë, Dr Ben Ayres konfirmoi më të keqen dhe i tha atij se amputimi ishte i nevojshëm, por ekzistonte një mënyrë që ai të shpëtonte një pjesë të vogël të penisit të tij.

Richard pranoi se ishte i tmerruar për të, duke thënë: ‘Më kujtohet para operacionit, duke menduar, “Unë do të ik.” Atëherë realizimi është se ku do të kandidoj? Nëse nuk e bëj këtë, do të vdes.

“Ndoshta tingëllon e çmendur nëse nuk jeni një goditje e fortë, por të jetosh pa penis të bën të dyshosh se kush je.”

Ai vazhdoi duke thënë se ai ishte një ‘goditje normale’ derisa dëgjoi se do të duhej ta hiqte penisin.

Udhëtimi i tij nëpër botë i kanë treguar atij ‘çfarë duhet të ofrojë bota’, nga peniset plastike deri tek ato protetike.

Megjithatë ai planifikon të shkojë për një rikonstruksion, i cili kërkon tre operacione 13 orë.

Mjekët do të heqin mishin nga krahu dhe nga fundi i tij për të formuar penisin e tij, përpara se të vendoset një implant brenda.

Pastaj do të instalohet një pompë në skrotumin e tij për t’i dhënë një ngritje në prekjen e një butoni.

Ai tha se është “i çuditshëm” dhe ai ende dëshiron të ndjehet si vetvetiu “jo një objekt”.


Shtuar 27.08.2020 11:21