U kthye nga Bergamo në Durrës, kush është i infektuari me koronavirus

Një nga rastet e reja të infektuara me koronavirus, sot ishte në Durrës.

Numri i të infektuarve në këtë qytet ka shkuar tashmë në 11.

Abc News mëson se personi që ka rezultuar pozitiv pozitiv është një 74-vjecar. Ai ishte në Bergamo dhe ishte kthyer në vend pak ditë më parë. Pas kthimit, i moshuari ishte vetkarantinur.

Mësohet se gjendja e tij ishte përkeqësuar dhe pastaj kishte marrë në telefon 127-ën.


Shtuar 27.03.2020 11:46