Tragjike në Itali: Vdes 10 vjeçari, në gjendje të rëndë babai

Një aksident tragjik ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Itali ku ka humbur jetën një 10 vjeçar, ndërsa babai i tij një 40 vjeçar me origjinë shqiptare është dërguar në gjendje të rëndë për në spital në Fermo.

Tragjedia ndodhi pak para mesnatës përgjatë rrugës provinciale që lidh Valmir me Petritolin, pak para hyrjes në qendrën historike.

Burri me banim në Itali për shumë vite – po ngiste një Fiat Panda dhe po udhëtonte në rrugën që ngjitet nga Valmir drejt qendrës historike, në shoqërinë e fëmijës së tij, lindur në Itali.

Për shkaqe ende të panjohura për policinë, shoferi humb kontrollin e makinës, e cila u përplas fort me një mur dhe më pas u përmbys.

Në ndikimin e dhunshëm, fëmija u hodh nga makina duke pësuar trauma të rënda, të cilave nuk u mbijetoi dot.

Ndërkohë, babai kishte mbetur i bllokuar midis rrënojave të makinës.

Zjarrfikësit e Fermos dhe personeli mjekësor i urgjencës ndërhynë menjëherë. Çdo përpjekje për të shpëtuar jetën e fëmijës është e kotë, ndërsa babai, pasi u nxor nga zjarrfikësit dhe pas trajtimeve të para që iu dha në vend, u transportua në kushte shumë të rënda në spital. Trupi i vogël i fëmijës u transportua në morgun e Fermos.


Shtuar 27.09.2020 06:49