Temperaturat drejt rritjes, si do të jetë moti sot

Këtë të martë moti do të mbetet me alternime kthjellimesh në zonën perëndimore, ndërsa në lugina dhe zonat malore do të ketë mjegullinë dhe vranësira kalimtare.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SË) me shpejtësi 10 m/sek në bregdet.Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 -1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 7/24°C

Zonat e ulëta 9/28°C

Zonat bregdetare 10/25°C.


Shtuar 28.04.2020 06:07