Shifrat e reja, si lëvizi sot kurba

Përhapja e koronavirusit në vend vijon frikshëm, duke shënuar në 24 orët e fundit me 50 raste të reja.

17 ne Tirane, 6 ne Kruje, 5 ne Lezhe, nga 4 ne Shkoder, Durres dhe Fier, 3 ne Korce, 2 ne Vlore dhe Elbasan, dhe nga nje rast ne Kurbin, Sarande dhe Miredite.

Shifrat zyrtare janë bërë publike sot nga Ministria e Shëndetësisë, pas testimeve të bëra në personat e dyshuar për koronavirus.

Kujtojmë se një ditë më parë në vend u raportuan 66 raste të reja dhe 3 persona humbën jetën në Infektiv, pa arritur t’i mbijetonin sëmundjes.

COVID-19 – Statistika (19 Qershor 2020)
Testime totale 22806
Raste pozitive 1838
Raste të shëruara 1114
Raste Aktive 682
Humbje jete 42 (Qarku Tiranë 23, Durrës 8, Fier 4, Vlorë 1, Shkodër 5, Kukës 1)

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 317
Durrës 140
Shkodër 112
Vlorë 45
Fier 28
Lezhë 12
Elbasan 11
Korçë 10
Kukës 5
Gjirokastër 1
Berat 1


Shtuar 19.06.2020 08:51