Sërish temperatura të larta, parashikimi i motit për ditën e premte

Moti i qëndrueshëm do të sjellë dominim të kthjellimeve në pothuajse gjithë vendin gjatë paradites.

Por në vijim vranësirat do të shtohen duke bërë që në zonat malore të kenë alternime kthjellimesh dhe vranësirash.

Sipas MeteoAlb temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do te rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 38°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.


Shtuar 10.09.2020 21:29