Reshje shiu e dëbore, parashikimi i motit për ditën e sotme

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat pasdite do të intensifikohen duke sjellë reshje në të gjithë territorin. Në zonat malore reshjet do të jenë më formën e dëborës.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku do variojnë: në zonat rritje nga -1ºC deri në 13ºC, në zonat e ulëta nga 04ºC në 18ºC dhe në zonat bregdetare nga 08°C në 20ºC.

Era do të fryej në drejtim Jugperëndimor me forcë valëzimi 4 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të sjellin reshje dëbore në një pjesë të territorit.

Temperaturat do të pësojnë një rritjee të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -5ºC deri në 06ºC dhe në zonat e ulëta nga -1ºC në 07ºC.


Shtuar 11.02.2020 07:16