Rama theu besën me padinë ndaj Haradinajt, mediat serbe në festë (FOTO LAJM)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ditën e djeshme paditi Kryeministrin Ramush Haradinaj, për shpifje.

Në padinë thuhet se Haradinaj ka shpifur ndaj Ramës, nëpërmjet deklaratave publike, ku ka folur për shkëmbime territoresh.

Kjo krisje dhe prishje e marrëdhënieve të dy homologëve shqiptarë, është parë edhe nga Serbia, ku nëpër media po qarkullojnë artikuj të ndryshëm.


Shtuar 16.01.2020 12:42