Rama nis sërish ditën me “fjalët e shenjta”: Bashkë mund të bëjmë gjëra të mëdha!

Kryeministri Edi Rama edhe këtë mëngjes e ka nisur ditën me shprehje të njerëzve që njihen si shenjtorë.

Këtë herë e përzgjedhura e tij ka qenë Shenjtorja e Shqipërisë, Nënë Tereza

“Unë mund të bëj gjëra që ju s’i bëni dot. Ju gjëra që unë s’i bëj dot. Bashkë mund të bëjmë gjëra të mëdha”, është ky mesazhi i Shën Terezës.

Sakaq, një mesazh i tillë publikuar nga Rama vjen në një kohë, kur palët opozita dhe mazhoranca janë ulur ne një tryezë të përbashkët në kuadër të Reformës Zgjedhore, produkti përfundimtar i së cilës pritet të jetë gati në mars. /albeu.com/


Shtuar 18.01.2020 07:22