Po shëtiste buzë detit, vdes pushuesi në Durrës

Një pushues rreth moshës 80 vjeçare ka humbur jetën në plazhin e Durrësit. Mësohet se trupi i pajetë i përket shtetasit XH.Kamberi nga Shkozeti.

I moshuari ka qenë duke shëtitur ne bregdet ne zonen mes pikave te njohura si Hekurudha dhe Iliria.

Në momentin kur është zbuluar trupi i pajetë, vìktima ka qenë i veshur dhe me bastun, ndërsa nuk dihet ende nëse ka qenë i shoqëruar nga familjarët e tij.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 06.20. Policia dhe ndihma mjekësore kanë shkuar menjëherë në vend ngjarje, por nuk kanë mundur dot të bëjnë asgjë për të mbajtur në jetë të moshuarin.


Shtuar 14.07.2020 06:08