“Mos u puthni nga tre herë në faqe!”, Braçe mesazh qytetarëve: E di që është e vështirë

Zvendws kryeministri Erion Braçe kërkon nga qytetarët që të ruajnë distancat me njëri-tjetrin për t’u mbrojtur nga koronavirusi.

Në një postim në Instagram, Braçe shkruan që njerëzit të mos puthen në faqe me njëri-tjetrin, ndërsa u kërkon të rrinë në shtëpi.

Postimi i plotë:>/b>

MIREMENGJES!
ESHTE DITE E GJATE PERSERI;
MOS HARRONI:
MBANI DISTANCE NGA CILIDO QE KENI PERBALLE!

MOS TAKONI DUART,
MOS U PERQAFONI,
MOS U PUTHNI NGA TRE HERE NE FAQE!

Rrezikoni veten, tjetrin, familjen e komunitetin ku jetoni!

E di qe eshte e veshtire te ndryshoni zakonet tona 200 vjecare,
por duhet bere dhe duhet bere tani!

Improvizoni si ne video nese su rrihet pa takuar njerez;
Mbani distance si ne foto nga cilido tjeter;
Rrini ne shtepi, jeni fare te sigurt aty!


Shtuar 15.03.2020 13:07