Momenti i “tmerrit”, toka lëviz dhe uji përpin shtëpitë brenda minutit (VIDEO)

Pamjet që shihni në videon e mësipërme janë regjistruar në Alta, Norvegji.

Një rrëshqitje në tokë pranë Alta, Norvegji mori disa shtëpi dhe ato u zhytën në det vetëm dy ditë më parë shrkuan albeu.com.

Jan Egil Bakkeby tha se dëgjoi një zhurmë, vrapoi drejt një kodre dhe filmoi atë që po ndodhte.

Ai i tha Associated Press se ai zotëronte njërën prej shtëpive të zhytyra në det. Askush nuk u raportua i plagosur, sipas policisë./albeu.com/


Shtuar 5.06.2020 11:44