“Luisi e kishte nënë Dritën, s’do e përdhunonte kurrë”, flet nëna e të riut në Mallakastër

Dosja e vrasjes në Mallakastër ka dalë në dritë mbrëmjen e djeshme dukë nxjerrë në pah shumë detaje të rënda.

Drita Saliaj jo vetëm që është vrarë por është edhe përdhunuar para se të hidhej e gjallë në rezervuar.

Për akuzat e përdhunimit ka folur nëna e Luisit e cila thotë se djali i saj nuk do ta bënte kurrë këtë gjë.

“Luisi e kishte nënë Dritën dhe nuk e bënte kurrë këtë që ta përdhunonte, është shumë fjalë e rëndë për Luisin kjo. Djali im, nëse ka bërë diçka, të vuajë dënimim.

Përsa i përket përdhunimit, nuk besoj të këtë marrë pjesë, nuk jam dakord, sepse ajo e ka rritur djalin tim. Drita e ka rritur. E ka larë. I ka dhënë bukë”-ka rrëfyer ajo për news24. /albeu.com/


Shtuar 14.01.2020 10:58