Infektohet me koronavirus ministri i Bujqësisë, Bledi Çuçi

Ministri i Bujqësisë, Bledi Cuçi është infektuar me koronavirus.

Lajmin e ka bërë me dije gazetari Bledi Mane, teksa shkruan se koronavirusi nuk po kursen asnjë.

“Mjaft qytetarë dhe zyrtarë tashmë rezultojnë të prekur, i fundit është edhe ministri i bujqësisë dhe ushqimit Çuçi.
Qytetarë bëni kujdes, higjenë personale, distancim fizik dhe mbajtje maskash në ambiente të mbyllura!”, shkruan ai mes të tjerash.

Ndërkohë, nuk ka ende një reagm nga vetë ministri.
Njoftimi
Lajm i fundit/ MINISTRI I BUJQËSISË BLEDI ÇUÇI INFEKTOHET ME COVID-19
Pandemia nuk po kursen askënd. Pavarësisht gjinisë, shtetësisë, pasurisë, përkatësisë fetare apo partiake Coronavirusi nuk bën dallime. Mjaft qytetarë dhe zyrtarë tashmë rezultojnë të prekur, i fundit është edhe ministri i bujqësisë dhe ushqimit Çuçi.
Qytetarë bëni kujdes, higjenë personale, distancim fizik dhe mbajtje maskash në ambiente të mbyllura!


Shtuar 24.07.2020 16:00