Goal.com zgjedh formacionin e sezonit në Premier League

Në Premierligë të dielën është zhvilluar xhiroja e fundit e këtij sezoni 2019/2020.

Liverpool ka mbyllur sezonin si kampion, duke i dhënë fund pritjes 30 vjeçare.

Manchester City, Manchester United dhe Chelsea gjithashtu kanë zënë nga një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve.

Pas përfundimit të Premierligë ‘Goal.com’ ka zgjedhur formacionin më të mirë të sezonit.

Futbollistë si Jamie Vardy, Mohamed Salah, Kevin de Bruyne dhe të tjerë, janë pjesë e kësaj formacioni.

Formacioni i sezonit në Premierligës sipas Goal.com:

Portier: Nick Pope (Burnley)

Mbrojtës: Trent Alexander-Arnold (Liverpool), Virgil van Dijk (Liverpool), Caglar Soyuncu (Leicester City), Andrew Robertson (Liverpool)

Mesfushorë: Kevin De Bruyne (Manchester City), Jordan Henderson (Liverpool), Bruno Fernandes (Manchester United)

Sulmues: Mohamed Salah (Liverpool), Sadio Mane (Liverpool), Jamie Vardy (Leicester City)


Shtuar 27.07.2020 15:28