Gjendet i pajetë aktori i njohur në moshë të re (FOTO LAJM)

Aktori i njohur i Bollywood, Sushant Singh Rajput u gjet pajetw brenda shtëpisë së tij në Mumbai ditwn e sotme.

Sipas policisw, thuhet se aktori 34-vjeçar kreu vetëvrasje. Raportet fillestare duke cituar policinë thanë që aktori, i cili luajti në filma si Kai Po Che !, PK dhe MS Dhoni: Untold Story, u gjet i várur në banesën e tij në Bandra periferike.

Zëdhënësi i policisë Mumbai, Pranaya Ashok konfirmoi vdekjen dhe tha se detajet po hétohen. Rajput, i cili filloi si aktor TV, bëri debutimin e tij në Bollyëood në 2013 me regjisorin Abhishek Kapoor në Kai Po Che! (Kam prérë), bazuar në një roman të Chetan Bhagat.

Mediat sociale u vërshuan me ngushéllime për aktorin, me shumë duke reaguar ndaj lajmit me mosbesim. “Sushant Singh Rajput … një aktor i ri i ndritur u largua shumë shpejt,” shkruajti Kryeministri Indian Narendra Modi. “Ai shkëlqeu në TV dhe në filma. Rritja e tij në botën e argëtimit frymëzoi shumë dhe ai lë pas disa shfaqje të paharrueshme. I trónditur nga vdékja e tij. Mendimet e mia janë me familjen dhe fansat e tij.

Om Shanti”. Ylli i Bollywood, Akshay Kumar shkroi në Twitter, “Sinqerisht ky lajm më ka lënë të trónditur dhe pa fjalë.” “Unë nuk mund ta besoj fare këtë … është trónditëse … një aktor i bukur dhe një mik i mirë … është zhgënjyese,” shkruan aktori Nawazuddin Siddiqui.

Rajput luajti ish-kapitenin e skuadrës indiane të kriketeve Mahendra Singh Dhoni në filmin 2016 MS Dhoni: The Untold Story. Ndër filmat e tjerë janë Kedarnath, Sonchiriya (Zogu i Artë) dhe Raabta (Lidhja). Ai është parë për herë të fundit në filmin 2019 Netflix, Drive.


Shtuar 14.06.2020 14:21