Shënohet një tjetër viktimë nga koronavirusi në Shqipëri

Një tjetër viktimë është shënuar në qytetin e Shkodrës ditën e sotme, edhe pse rasti nuk është deklaruar ende nga ana e Ministrisë së Shëndetësisë në Tiranë.

Mësohet se shtetasi me inicialet M.S, i moshuar, i cili ka qenë i shtruar në repartin e reaminacionit në Spitalin e Shkodrës ka ndërruar jetë, mëngjesin e sotëm. Viktima ndërroi jetë në oren 4 e 30 min të mëngjesit të sotëm, raporton abc news.

Mësohet se mostra e testit të të ndjerit është marrë mëngjesin e djeshëm ku dhe ka rezultuar pozitiv.


Shtuar 13.04.2020 12:39