Përkeqësohet situata e Covid-19 në vend, sa raste të reja u shënuan sot (VIDEO)

Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar sot 90 raste të reja me koronavirus në vendin tonë.

Rastet e reja u shënuan në 36 në Tirane, 15 në Durrës, 11 në Vlorë, 8 në Kukës, e Krujë, 4 në Kurbin, 3 në Elbasan, 2 në Lushnje, 1 në Lezhë, Kamëz, Dibër.

Situata paraqitet serioze me paciente ne terapi intensiove, 81 te shtruar, 11 ne terapi intensive dhe 5 te intubuar.

Ministria vijon të bëjë thirrje për respektim të distancës sociale si dhe një higjenë strikte.

Gjithashtu apoelon përdorimin e maskës në ambjente të mbyllura.


Shtuar 10.07.2020 08:33