Fluturon kurba e infeksionit në vend, shtohet numri i pacientëve tek Infektivi (VIDEO)

Ministria ka konfirmuar 69 raste të reja me koronavirus.

Në total numri i te prekuve ka shkuar 1590.

Ne Infektiv marrin sherbim spitalor 50 paciente, 7 ne terapi intensive dhe 1 i intubuar. Ne total kemi 499 persona aktive me koronavirus ne vend.

Dita e djeshme shënoi rekord të numrit të të prekurve me 57 raste të reja në 24 orë.


Shtuar 15.06.2020 08:34